Chirurgia stomatologiczna

CHIRURGIA STOMATOLOGICZNA


Zabiegi chirurgiczne w obrębie jamy ustnej

 

 

 

CHIRURGIA
STOMATOLOGICZNA

 

 

 

 

 

lek. dent. Kazimierz Łyś
lek. dent. Tomasz Kaptur
lek. dent. Grzegorz Klepacki

 

 

 

 

Jest to dziedzina stomatologii obejmująca szereg zabiegów operacyjnej tkanek wchodzących w skład jamy ustnej. W gabinecie stomatologicznym Twój Uśmiech bardzo duży nacisk kładziemy na bezbolesność przeprowadzanych przez nas procedur.

Obecnie chirurgia stomatologiczna to nie tylko podstawowe zabiegi, takie jak usuwanie zębów, ale również znacznie bardziej zaawansowane procedury, jak na przykład chirurgia endodontyczna (resekcje wierzchołków korzeni), chirurgia tkanek przyzębia (np. pokrywanie odsłoniętych szyjek zębowych- recesji), chirurgia przedprotetyczna, przedortodontyczna oraz pełen zakres zabiegów implantologicznych. Duży nacisk kładziemy również na chirurgię odtwórczą, pozwalającą między innymi na zwiększenie ilości kości potrzebnej do implantacji oraz rekonstrukcje ubytków kostnych.

Wykonujemy również chirurgiczne korekty tkanek miękkich np. poszerzenie strefy dziąsła zrogowaciałego czy pogłębienie przedsionka jamy ustnej. Zajmujemy się również usuwaniem tkanek i struktur chorobowych, takich jak torbiele, naczyniaki, kamienie ślinowe.