Stomatologia zachowawcza

STOMATOLOGIA ZACHOWAWCZA


leczenie próchnicy

 

 

 

STOMATOLOGIA
ZACHOWAWCZA

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się nie tylko leczeniem próchnicy, ale również leczeniem ubytków pochodzenia niepróchnicowego i znoszeniem nadwrażliwości zębów.
W naszym gabinecie dbamy o bezbolesność przeprowadzanych zabiegów, a także staramy się maksymalnie zwiększyć komfort pacjenta podczas leczenia. Wykorzystujemy najlepsze materiały do wypełnień dostępne obecnie na rynku i stale porównujemy ich jakość z innymi, by mieć pewność, że zapewniamy Państwu najlepszą jakość uzupełnień. Staramy się pracować minimalnie inwazyjnie oszczędzając maksymalnie tkanki zęba dzięki zastosowaniu najnowszych technik stomatologii odtwórczej.

Praca nad odpowiednim opracowaniem ubytku i wypełnieniem odbywa się w powiększeniu, które uzyskujemy pracując w lupach i pod mikroskopem. Kładziemy duży nacisk nie tylko na estetykę, ale i również na funkcję wypełnień, biorąc pod uwagę indywidualne warunki zgryzowe. Naszym celem jest wykonanie wypełnień o optymalnych właściwościach biomechanicznych, by zapewnić im trwałość i stabilność.

Zajmujemy się również znoszeniem nadwrażliwości zębów. Pacjenci określają to jako nieprzyjemne, bolesne odczucie podczas picia zimnych lub gorących napojów, oddychania zimnym powietrzem lub szczotkowania zębów. Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy pomóc pacjentom, dlatego do każdego przypadku podchodzimy indywidualnie.