Protetyka

PROTETYKA


Stałe i ruchome uzupełnienia braków w uzębieniu

 

 

 

PROTETYKA

 

 

 

 

lek. dent. Tomasz Kaptur
lek. dent. Grzegorz Klepacki
lek. dent. Piotr Skrzyszewski
lek. dent. Edyta Skrzyszewska
lek. dent. Katarzyna Klepacka
lek. dent. Natalia Wojtaszek

 

 

 

 

Jest to dziedzina stomatologii zajmująca się odtwarzaniem funkcji narządu żucia oraz przywracaniem prawidłowej estetyki uśmiechu. W Centrum Stomatologicznym “ Twój Uśmiech” korzystamy z najnowszych technologii w dziedzinie protetyki. Współpracujemy z najlepszymi pracowniami protetycznymi w kraju, wykorzystującymi w pracy dotychczasowe zdobycze techniki jak np. 5 wymiarowe frezarki CAD/CAM zdolne do tworzenia prac protetycznych projektowanych cyfrowo.

Wyciski standardowe zastępujemy skanami wewnątrzustnymi, zmniejszającymi do minimum nieprzyjemne odczucia pacjentów przy tych procedurach. Jednak największej rewolucji dokonujemy na etapie projektowania prac protetycznych. Poprzez nieustanne szkolenia podnosimy swoją wiedzę z dziedziny okluzji, co owocuje lepszym dopasowaniem oraz wzrostem trwałości wykonywanych przez nas prac.

Wykonujemy szeroką gamę uzupełnień protetycznych, zarówno ruchomych, jak i stałych, a wybór odpowiedniej metody uzależniamy indywidualnie od pacjenta, jego potrzeb oraz warunków zgryzowych tak, by zapewnić mu najlepszy możliwy efekt.