DSD

DSD


cyfrowe projektowanie uśmiechu

 

 

 

DSD

 

 

 

 

 

 
lek. dent. Kamila Skrzyszewska.

 

 

 

 

Od niedawna w naszym gabinecie mamy do zaoferowania naszym pacjentom cyfrowe projektowanie uśmiechu - indywidualnie dopasowane do twarzy. Ta technologia to Digital Smile Design (DSD). Najpierw wykonujemy pacjentowi serię specjalnych zdjęć, następnie lekarz na ich podstawie wykonuje cyfrowy projekt, przy którym uwzględnia cechy każdego pacjenta (dopasowuje kształt i rozmiar zębów do kształtu twarzy, rysów oraz budowy ciała pacjenta).

Projekt wysyłany jest technikowi, który metodą nawoskowania tworzy model przyszłych zębów pacjenta, a następnie lekarz przenosi ten projekt w postaci "próbnego uśmiechu" do jamy ustnej pacjenta, wykonuje zdjęcia i pokazuje pacjentowi do akceptacji przed wykonaniem prawdziwych prac stomatologicznych (koron, mostów, licówek, implantów).

Pacjent widzi we własnych ustach projekt nowego uzębienia i może sam podjąć decyzję czy chce się podjąć leczenia, czy też woli pozostać ze swoim aktualnym uśmiechem. Metoda ta od kilku lat z dużym powodzeniem jest stosowana w Stanach Zjednoczonych i znacznie ułatwia komunikację z pacjentem pozwalając mu zobaczyć możliwe efekty leczenia.