abc Pacjenta

ABC PACJENTA


co powinieneś wiedzieć

 

 

USŁUGI STOMATOLOGICZNEJak umówić się na wizytę ?

Na wizytę do Centrum Stomatologicznego Twój Uśmiech można umówić się telefonicznie, mailowo lub osobiście w rejestracji naszej placówki.


Jak nie zapomnieć o wizycie?

Rejestratorka dzień wcześniej przypomina i potwierdza wizytę telefonicznie


Co zabrać na pierwszą wizytę?

Osoby, które zgłaszają się do nas na wizytę po raz pierwszy proszone są o zabranie ze sobą dowodu osobistego. Ułatwi to Państwu wypełnienie karty stomatologicznej, w której należy podać numer PESEL oraz proszę znać swój aktualny numer telefonu.
Wszystkich pacjentów przychodzących na wyznaczone wizyty prosimy po przybyciu do naszej placówki o podejście do rejestracji


Co zrobić gdy nie można przyjść na umówioną wizytę?

W razie braku możliwości przybycia na wyznaczoną wizytę do naszego Centrum Stomatologicznego, prosimy o możliwie szybkie poinformowanie o tym fakcie naszą rejestrację. W sytuacjach losowych jeśli odwołują Państwo swój wyznaczony termin w dniu wizyty prosimy o telefon z informacją o nie stawieniu się Państwa na wizycie.


Gdzie można zaparkować?

– na parkingu przed naszym gabinetem znajduje się parking dla klientów.
– na parkingu na przeciwko Szkoły Podstawowej Nr 9 przy ulicy Kopernika
– na parkingu przy Netto


Gdzie zrobić zdjęcia RTG?

Badanie rentgenowskie uzębienia tj. zdjęcia pantomograficzne, zdjęcia cefalometyryczne, zdjęcia 3D wykonywane są na miejscu w Centrum Stomatologicznym Twój Uśmiech.
Chcąc skorzystać z usług pracowni rentgenodiagnostyki w Centrum Stomatologicznym Twój Uśmiech proszę w pierwszej kolejności zgłosić się na rejestrację w celu potwierdzenia swojej obecności oraz wypełnienia zgody na wykonanie zdjęcia.


Jak umówić się na zrobienie zdjęcia?

Jeśli chcą Państwo wykonać zdjęcie w naszej pracowni rentgenodiagnostyki prosimy o wcześniejszą rejestrację telefoniczną lub osobistą.


Czy niepełnoletni pacjent powinien przyjść z opiekunem?

Niepełnoletni pacjenci proszeni są przybycie na wizytę oraz badanie rentgenowskie z rodzicem lub prawnym opiekunem


Czy niepełnoletni pacjent powinien zabrać książeczkę zdrowia?

Czy Pacjenci, którzy chcą wykonać zdjęcie rengenowskie uzębienia, a nie ukończyli 16 roku życia zobowiązani są do posiadania przy sobie Książeczki Zdrowia Dziecka.


Ciąża a zdjęcie rentgenowskie

Nie wykonujemy zdjęć kobietom w ciąży.


Sedacja - jak się przygotować?

Sedacja wziewna jest to rodzaj znieczulenia ogólnego polegająca na wdychaniu mieszaniny tlenu z podtlenkiem azotu. Działanie tych gazów jest uspokajające i rozweselające. Pacjent w dużo mniejszym stopniu odczuwa strach przed leczeniem, a w jego trakcie negatywne odczucia są niwelowane.

• Zainteresowanych leczeniem w sedacji zapraszamy na 10 minutową wizytę konsultacyjną z naszym stomatologiem. Po obowiązkowej konsultacji możemy wyznaczyć terminy na leczenie.
• Minimum 3 godziny przed sedacją nie należy spożywać posiłków ani płynów.
• Pacjent, który przychodzi na wizytę z użyciem sedacji nie może być przeziębiony. Niezbędne jest aby pacjent miał drożny nos.
• Przez ok 1 godzinę po sedacji nie powinno się prowadzić pojazdów.

PŁATNOŚCICzy można zapłacić za wizytę kartą?

W Centrum Stomatologicznym Twój Uśmiech płatności za wykonaną usługę odbywają się w rozliczeniu gotówkowym w gabinecie lub kartą kredytową, debetową oraz płatniczą w gabinecie lub na rejestracji. (Akceptowane karty VISA, VISA ELEKTRON, MasterCard, MasterCard Elektronic, Maestro,  American Express)


Czy można zapłacić kartą za artykuły ze sklepiku?

Płatności za środki do higieny jamy ustnej z naszego sklepiku następują tylko w rozliczeniu gotówkowym w rejestracji naszej placówki.


Czy jest możliwość wystawienia faktury za leczenie?

Wystawienie faktury następuje w terminie 3 miesięcy, licząc od końca miesiąca za wykonaną usługę, bądź otrzymaną całość lub część zapłaty na podstawie wcześniej wydanego paragonu fiskalnego (dotyczy osób fizycznych i podmiotów gospodarczych)

Co się stanie gdy pacjent nie przyjdzie na potwierdzoną, nieodwołaną wizytę?

Za wizyty, które zostały potwierdzone, a nie odwołane przez pacjenta Centrum Stomatologiczne Twój Uśmiech pobiera opłatę zgodnie z cennikiem w wysokości 100 zł. W przypadkach losowych, kiedy pacjent nie mógł wizyty odwołać z przyczyn niezależnych, opłata nie będzie pobierana. Należność za nie zgłoszenie się na potwierdzony termin zostanie doliczona do rachunku pacjenta na kolejnej wizycie u stomatologa.


Pliki do pobraniaSkierowanie do pracowni rentgenodiagnostyki

Oświadczenie pacjenta o upoważnieniu osoby bliskiej

Zgoda rodziców lub opiekunów prawnych

Wniosek o wydanie dokumentacji medycznej

Obowiązek informacyjny oraz prawo pacjenta do kontroli swoich danych i uzyskania informacji o zasadach przetwarzania danych osobowych